Symboldramaterapeuter diplomerade av Svenska Föreningen för Symboldrama och medlemmar i föreningen,
som anmält intresse vara med på hemsidan. [Samma sida i annat format/utseende ]


Eva Ahlsell

Socionom, leg. psykoterapeut
Socialpsykologiska Institutet
Biblioteksgången 2,
183 70 Täby
tfn: 073-992 68 23
e-post: eva@easa.nu
hemsida: www.easa.nu 

Ingrid Andersson

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Idrottsvägen 16
702 32 Örebro
tfn: 019-26 05 08

Ylva Axelson

leg psykolog, leg psykoterapeut, utbildningsterapeut
S:t Lukas Dalarna, Gruvgatan 2, 791 62 Falun
tfn: 023-70 50 40
e-post: ylva.axelson@sanktlukas.se
hemsida: www.dalarna.sanktlukas.se

Elisabet Berg

Socionom, grundutb psykoterapi (stegI)
Ivarskärrsvägen 16
162 62 Vällingby
tfn: 070-668 75 52
e-post: elisabet.berg@hotmail.com

Anne H Berman

Leg psykolog, specialist i klinisk psykologi, leg psykoterapeut, fil dr, docent
Folkungagatan 142
116 30 Stockholm
tfn: 070-424 53 60
e-post: ahberman@telia.com

Ann-Mari Bertilsson

Leg sjuksköterska psykiatri, grundutbildning psykoterapi, dipl bildterapeut
Floravägen 66, 291 43 Kristianstad
tfn: 076-814 59 79
e-post: annmaribert@hotmail.com
hemsida: www.annmaribertilsson.se

Karl-Gösta Björnfot

Leg.psykolog, leg.psykoterapeut, EMDR-nivå II-terapeut
Kulleronkatu 1 A 10
954 30 Torneå, Finland
tfn: +35 84 05 57 51 48
e-post: karl.bjornfot@psykoterapia.inet.fi

Gunilla Bunse

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut,
handledare inom föreningen
Lekevallsgatan 32
431 69 Mölndal
tfn: 031-41 15 85
e-post: gunilla.bunse@gmail.com

Marta Cullberg Weston

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
V. Henriksborgsvägen 12
131 31 Nacka
tfn: 08-640 05 38
e-post: cullbergweston@outlook.com
hemsida: www.enigma.se/cullbergweston

Catarina Danielsson Fritz

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Västergärdet 12
443 34 Lerum
tfn: 070-376 76 82
e-post: catarina.d.fritz@gmail.com

Mona Edström

Behandlingsassistent, grundutbildad i psykoterapi
Selene-kollektivet, Alva prästgården 321
623 46 Hemse
tfn: 0498-48 10 76, fax: 0498-48 10 23
e-post: mona.selene@telia.com, allmungs@telia.com

Magdalena Engel Fischer

Socionom, leg. psykoterapeut, teolog
Strokerehab. inom primärvård, bildkonstnär
tfn: 070-458 01 69
e-post: kontakt@magdalef.se
hemsida: www.magdalef.se

Elisabet Enmyren

Socionom
Vannsättervägen 20
820 23 Bergvik
tfn: 070-514 88 92
e-post: enmyren.samtalsmottagning@gmail.com

Ann Ericsson

Socionom, leg. psykoterapeut
Folkungagatan 110, 3 tr
116 30 Stockholm
tfn: 070-774 19 54
e-post: ericssonann@yahoo.se

Anette Eroselius

Leg psykolog, leg psykoterapeut, utbildningsterapeut
Sveavägen 17, 10tr
111 57 Stockholm
tfn: 073-622 13 31
e-post: anette.eroselius@organisationspsykologerna.se

Ulla Maria Feltham

Leg. sjukgymnast/ergonom, leg. psykoterapeut
Fontinvägen 27
442 31 Kungälv
tfn: 070-219 29 99
e-post: ullamaria@umfpsykoterapi.se
hemsida: www.umfpsykoterapi.se

Marie Fulcher

Grundutbildad i psykoterapi (steg 1)
Ljungbyholmsvägen 18
269 71 Förslöv
tfn: 070-857 72 18
e-post: marie.fulcher@bjarenet.com

Pia Gatehouse

Socionom, leg. psykoterapeut
Sankt Lukas i Örebro, Oskarsparken 7
702 12 Örebro
tfn: 019-10 40 33
e-post: pia.gatehouse@sanktlukas.se

Berit Gezelius

Socionom, leg. psykoterapeut, handledare
Gräsgatan 6
118 60 Stockholm
tfn: 070-491 04 55
e-post: info@beritgezelius.se
hemsida: www.beritgezelius.se

Marianne Goldman

Diplomerad psykosyntesterapeut, fil.kand.
Upplandsgatan 67
113 28 Stockholm
tfn: 073-658 65 16
hemsida: www.mariannegoldman.se

Hans Grosin

Leg. psykolog, leg psykoterapeut, handledare, utbildningsterapeut
Östgötagatan 2  Slussen
116 25 Stockholm
tfn: 070-860 06 03
e-post: hans@hansgrosin.se

Anna Guldbrandsen-Steen

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut
Kungsportsavenyn 37
411 36 Göteborg
Lybby
694 93 Östansjö
tfn: 031-16 29 31, 070-518 16 81, 0582-701 63
e-post: anna.guldbrandsen-steen@psykolog.net

Anette Hamrelius

Socionom, leg. psykoterapeut
Engelbrektsgatan 35 B, 114 32 Stockholm
tfn: 070-867 95 75
e-post: anette.hamrelius@ahpsykoterapi.se
hemsida: www.ahpsykoterapi.se

Christina Hedbrandh

Leg. psykolog
Holmgatan 4, 211 45 Malmö
tfn: 073-771 30 52, 040-15 43 54
e-post: christina.hedbrandh@swipnet.se

Karin Hemlin Bjerkehag

Socionom, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Fågelvägen 3
722 18 Västerås
tfn: 021-13 68 03
e-post: k.hemlin-bjerkehag@telia.com

Christina Hermanrud

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Sangårdsgatan 23
352 30 Växjö
tfn: 0470-777666
e-post: ch.hermanrud@gmail.com

Pilka Herner

Speciallärare, leg. psykoterapeut
Kirsebergsgatan 8
212 20 Malmö
tfn: tfn: 070-873 23 83
e-post: pilka@telia.com
hemsida: www.pilkaherner.se

Eva Hjort

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Peter Myndes backe 18
118 46 Stockholm
tfn: 08-641 93 10
e-post: eva.hjort@telia.com

Margareta Holtti

Speciallärare och leg. psykoterapeut
Ålkilsplan 1
711 34 Lindesberg
tfn: 073-940 17 20 alt 0581-178 10
e-post: margareta@holtti.se

Elisabet Jansson

Aukt socionom, leg psykoterapeut, dipl symboldramaterapeut, cert EMDR terapeut.
Enhagsslingan 6
187 40 Täby
tfn: 073-715 00 17
e-post: elisabet.jansson.n@gmail.com 
hemsida: www.elisabetjansson.se

Dagmar Johansson

Socionom, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Tellusvägen 35
393 51 Kalmar
tfn: 0480-27045, arbetet dagtid 0480-84605
e-post: dagmar.johansson@telia.com

Anna Kandell

Leg. sjuksköterska/psykiatri, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Hantverkargatan 38 nb ög, Stockholm
tfn: 070-679 95 51
e-post: anna@annakandell.se

Bodil Karlén

Socionom, leg. psykoterapeut
Folkungagatan 110 3tr
116 30 Stockholm
tfn: 073-639 30 73
e-post: bodilkarlen@gmail.com

Marie Karlsson Degerman

Socionom, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Ringvägen 103  Skanstull
118 60 Stockholm
tfn: 070-575 45 02
e-post: marie.karlsson.degerman@gmail.com

Helena Kempe

Leg. sjukgymnast, leg. psykoterapeut
Slåttervägen 8D
802 70 Gävle
tfn: 070-318 32 68
e-post: helena.kempe@swipnet.se

Anna-Lena Kindås

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Floragatan 11
114 31 Stockholm
tfn/fax: 08-10 61 35 mobil: 070-760 19 58
e-post: anna-lena.kindas@tele2.se

Madeleine Koserius

Sjuksköterska, lärare, grundutb. psykoterapi
Roslagsgatan 48, Stockholm, 
Ernsta väg 4, Glommen
tfn: 070-548 24 30
e-post: mk.utb@telia.com
hemsida: www.mkutbildningskonsult.se

Bengt-Åke Krantz

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut
Västra Kanalgatan 11
151 71 Södertälje
tfn: 08-550 840 49, 073-038 49 88
e-post: bengt.ake.krantz@hotmail.com
hemsida: www.bå-krantz.se

Rose-Marie Kreü

Socionom, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Garnvägen 1
380 75 Byxelkrok
tfn: 0485-284 77, 070-367 66 70
e-post: rose.marie.kreu@telia.com

Gunilla Källström

Socionom, leg. psykoterapeut, utbildningsterapeut
Gimsbärke 306
781 95 Borlänge
tfn: 0243-230733
e-post: gunilla.kallstrom@hotmail.com

HEM    ◊   copyright © 2005–2012   ◊   tack till …   ◊   kontaktinformation   ◊   www.symboldrama.se